Bogactwo dodatków

www.galapagosmusic.pl https://www.telimena.pl/pol_m_Na-Plaze_Sloggi-Swim-129.html

W latach siedemdziesiątych ze wszystkich sił starano się ubarwiać i urozmaicać swoje stroje, jednak ze względu na panujące warunki ekonomiczne wcale nie było to łatwe. Wiele upragnionych tkanin czy strojów było bardzo trudno dostępne. Jak wiadomo, istnieje jednak dosyć prosty sposób, by nawet najprostszy strój stał się kolorowy i czarujący. Tak właśnie działa magia dodatków, które we wspomnianych czasach cieszyły się ogromną popularnością.

Hipisi niesamowicie często przyozdabiali swoje stroje za pomocą kwiatów. Wplatano lub wpinano je we włosy, a także często przypinano je do ubrań. W ten sposób powstawały swojego rodzaju oryginalne broszki. Łatwo się domyślić, że taki dodatek mógł w czarujący sposób ożywić nawet najbardziej ponury strój.

Innym dodatkiem, któremu również możemy przypisać rolę symbolu tych kolorowych czasów, jest apaszka. Chętnie wzbogacano swój strój, przez użycie kolorowych, często również ręcznie przyozdabianych chustek. Warto wiedzieć, że noszono je nie tylko na szyi. Chętnie zakładano je również na głowę.

Przewiązane w pasie, mogły stanowić ozdobę, która doskonale podkreślała kobiecą sylwetkę.

swiatbhp.com.pl