Co zamiast firan w oknach? Lista pomysłów

https://beclever.eu/ https://www.meblehoreca.pl/oferta/stoly-bankietowe

Coraz częściej w mieszkaniach i domach rezygnuje się z klasycznych firan, stawiając na prostotę i wpuszczając do wnętrza jeszcze więcej światła. Odsłonięcie ram okiennych wyeksponuje też piękny widok za oknem, którego nie warto zakrywać materiałem. Ale nawet rezygnując z firanek, wcale nie musimy porzucać pomysłu okiennych zasłonek. Możemy zdecydować się na ciekawe rozwiązania, które będą doskonałą alternatywą. Poznaj pomysły na piękne i praktyczne okienne dekoracje.

Zasłony zamiast firan

Rezygnacja z firanek w oknach wcale nie musi wiązać się z rezygnacją z zasłon. Wręcz przeciwnie! Zasłony zawieszone w oknie sprawdzą się szczególnie wieczorami. Przy włączonym świetle i bez firan wnętrze domu czy mieszkania może być aż nazbyt widoczne dla naszych sąsiadów. W dziennych świetle takiego problemu nie ma. Jeśli zależy nam na prywatności, zawieśmy w oknach zasłony, by zasłaniać je na wieczory, noce i bardzo słoneczne dni. Mogą być to zasłony ciężkie i ciemne, zwane kotarami, ale również takie wykonane z lekkich i jasnych materiałów. Modne są również zasłony w stonowanych kolorach, ale ozdobione ciekawą, kolorową lamówką.

Do zamocowania zasłon niezbędny będzie oczywiście karnisz.

Rolety – opcja bez karnisza

Myślisz o zasłonach, ale nie masz karnisza? Wykorzystaj świetną alternatywę – rolety! To doskonałe rozwiązany, gdy nad oknem nie znajduje się ani karnisz ani szyna sufitowa. Rolety będą spełniać podobną funkcję jak wcześniej wspomniane już zasłony. Podniesione w dzień nie będą przeszkadzać w doświetlaniu wnętrza, ale zasłonięte sprawdzą się podczas słonecznych dni, nocy i wieczorów. Na rynku dostępne są rolety jednokolorowe, ale i wzorzyste. Ostatnim hitem są rolety z ciekawymi nadrukami florystycznymi, a także takie wykonane z naturalnych materiałów – rolety bambusowe, lniane czy z trawy morskiej. Pięknie prezentują się również rolety rzymskie z wydaniu z pomponami i frędzlami.

Żaluzje – nowoczesne i praktyczne

Jeszcze innym pomysłem są żaluzje. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie we wnętrzach nowoczesnych i urządzonych w duchu minimalizmu. Do lamusa odchodzą już popularne w latach 90. ubiegłego wieku żaluzje wykonane z aluminium. Teraz czas na żaluzje z szerokimi lamelami! Nie tylko dobrze ochronią nas przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale i zapewnią prywatność.

www.cmd.org.pl