Dobra passa Amerykanów, pechowy czas dla Europejczyków

www.skytowerdlamiasta.pl toyota używana

Uważni obserwatorzy świata europejskiej motoryzacji wyrokują, że jego obecna kondycja bardzo podupadła. Padają nawet stwierdzenia, iż obecnie mamy do czynienia z takim samym „dołkiem”, jaki przytrafił się w roku 1995. Zarówno wtedy, jak i teraz wysokie i satysfakcjonujące zyski wydają się być poza europejskim zasięgiem.

Twierdzą tak zarówno ludzie z branży motoryzacyjne, jak i dziennikarze śledzący zagadnienie kondycji aut europejskich. Rację przyznają im nawet sami producenci samochodów. Wszystkiemu winny jest oczywiście kryzys.

Tymczasem, w USA co prawda również odnotowano spadek zarówno produkcji i sprzedaży, jednak wyraźnie widać, że tamtejszy rynek lada chwila dźwignie się z dołka. Już w roku 2013 amerykańskie drogi powitały ponad 16 milionów nowych pojazdów. Amerykanie zatrudniają tez coraz więcej pracowników, po to, aby mieć pewność, że zdążą z produkcją i wszystko odbędzie się na czas.

To wyraźny powrót do lepszych przedkryzysowych czasów. Tymczasem, Europejczycy utknęli w czarnym punkcie, gdyż od ponad 6 lat borykają się z niezmiennym problemem sprzedaży swoich samochodów.