Dobra passa Amerykanów, pechowy czas dla Europejczyków

oględziny motocykla poznań toyota używana

Uważni obserwatorzy świata europejskiej motoryzacji wyrokują, że jego obecna kondycja bardzo podupadła. Padają nawet stwierdzenia, iż obecnie mamy do czynienia z takim samym „dołkiem”, jaki przytrafił się w roku 1995. Zarówno wtedy, jak i teraz wysokie i satysfakcjonujące zyski wydają się być poza europejskim zasięgiem.

Twierdzą tak zarówno ludzie z branży motoryzacyjne, jak i dziennikarze śledzący zagadnienie kondycji aut europejskich. Rację przyznają im nawet sami producenci samochodów. Wszystkiemu winny jest oczywiście kryzys.

Tymczasem, w USA co prawda również odnotowano spadek zarówno produkcji i sprzedaży, jednak wyraźnie widać, że tamtejszy rynek lada chwila dźwignie się z dołka. Już w roku 2013 amerykańskie drogi powitały ponad 16 milionów nowych pojazdów. Amerykanie zatrudniają tez coraz więcej pracowników, po to, aby mieć pewność, że zdążą z produkcją i wszystko odbędzie się na czas.

To wyraźny powrót do lepszych przedkryzysowych czasów. Tymczasem, Europejczycy utknęli w czarnym punkcie, gdyż od ponad 6 lat borykają się z niezmiennym problemem sprzedaży swoich samochodów.