Electronic Arts

Niemal każdy pasjonat gier z pewnością kojarzy propozycje firmy Electronic Arts. Wiele z nich tworzy klasykę gier, które znane są na całym świecie. Firma powstała na początku lat 80. XX wieku. Warto wspomnieć, że początkowo firma składała się zaledwie z kilku pracowników. Obecnie Electronic Arts jest międzynarodową korporacją, która zatrudnia kilkaset tysięcy osób.

Główna siedziba firmy mieści się w Kalifornii, jednak poszczególne oddziały znajdują się na wielu kontynentach. Electronic Arts nie ogranicza się do tworzenia jednego rodzaju gier. W dorobku firmy znajdują się zarówno gry wyścigowe czy społecznościowe. Firma wyprodukowała kilka bardzo znaczących serii gier, które niemal natychmiast stały się popularne. Seria gier FIFA od razu podbiła serca miłośników piłki nożnej. Gry ukazują się regularnie i nawiązują do cyklicznie organizowanych rozgrywek sportowych.

Gracze mają możliwość wcielenia się w ulubionego piłkarza bądź też mogą kierować całą drużyną piłkarską. Jedną z najważniejszych produkcji jest jednak seria The Sims. Gra umożliwia sterowanie życiem wirtualnych bohaterów. Rozbudowana fabuła sprawia, że gra przeznaczona jest dla osób w każdym wieku. Medal of Honor to jedna z najpopularniejszych gier typu strzelanki. Gracze mają możliwość przeniesienia się w czasy II Wojny Światowej.

W nowszych wersjach gry widoczne są nawiązania do czasów współczesnych. Z kolei miłośnicy wyścigów samochodowych z pewnością zainteresują się bardzo popularną serią Need for Speed.

www.tisel.pl