Harry Potter – gra logiczna, czy chwyt marketingowy?

Wiele gier komputerowych dotyczy znanych dzieciom bajek czy filmów. Jedne zrobione są lepiej, inne gorzej, jednak jak tylko pojawiają się na rynku, zaraz znikają ze sklepowych półek. Fani animacji uwielbiają wszystko, co związane z ich bohaterami.

A gra komputerowa pozwala wczuć się w nich, stać się choć na chwilę ulubioną postacią z filmu i podejmować ważne decyzje. Jedną z takich gier, jaka powstała lata temu i stała się bardzo popularna, była gra o przygodach młodego czarodzieja. Harry Potter to świetna gra logiczna.

W połączeniu ze świetną grafiką oraz wyglądem postaci bardzo zbliżonym do naturalnego, gra okazała się sukcesem. Gracze mogli przemierzać najbardziej odległe zakątki Hogwartu, uczestniczyć w lekcjach czarnej magii czy zielarstwa. Ważna była tutaj znajomość fabuły, ponieważ znacznie ułatwiało to przejście kolejnych poziom oraz przejście gry do końca.

Harry Potter to nie jedyna taka gra. Jeśli młodzi ludzi sięgają po takie gry po przeczytaniu książki, być może sięgną też po książki po zakończeniu innych rozgrywek? To budujące.