Jak ochronić głowę przed słońcem?

Sukienki koronkowe Rękawice RBSTONE

Latem, przy intensywnym promieniowaniu słonecznym, nie można zapomnieć o ochronie głowy przed słońcem. Odpowiednie nakrycie głowy uchroni nas nie tylko przed udarem słonecznym, zawrotami głowy, złym samopoczuciem czy oparzeniami skóry twarzy, ale także zachowa włosy w dobrej kondycji.

Należy zadbać zarówno o zdrowie, jak i wygląd. W upalne dni dobrze sprawdzą się plażowe kapelusze, które będą nie tylko chronić, ale także stanowić modny dodatek.

Na rynku dostępne są modele o różnych kolorach, kształtach i wielkościach. Popularne są kapelusze słomkowe, a także te wykonane z materiału, o wielkim rondzie.

Odpowiednio dobrany kapelusz zapobiegnie nawet zmarszczkom i przebarwieniom. Innym rozwiązaniem jest zawiązanie chusty na głowie.

Najlepiej, gdy nie będzie ona wykonana z lekkiego materiału, który ochroni głowę przed nagrzaniem, a włosy przed wysuszeniem, ale nie będzie zbyt? Chustę można wiązać w różnych kombinacjach – jako turban czy w cygańskim stylu. Nawet ona może być stylowym elementem plażowego stroju.