Jak ubierać dziecko?

e-bielizna.pl https://bezpieczenstwo-bhp.pl/powlekane-nitrylem/142-rteni-rekawice-ochronne-powlekane-nitrylem.html

Młode mamy, zwłaszcza te, które mają pierwsze dziecko często zastanawiają się także nad tym, jak dziecko ubierać. Gdzie kupować ubranka i jakie, a także czy raczej ubierać dzieci tak, jak same by chciały, czy też tak, jak woli dziecko. W pierwszych miesiącach życia dziecka jest to bardzo proste. To mamy decydują co zakładają niemowlakom. Często nawet same nie kupują tych ubrań, a dostają je od sióstr, szwagierek, bratowych, cioć, babć czy koleżanek. Dzieci na tym etapie rozwoju bardzo szybko rosną i nawet nie wiadomo kiedy wyrastają ze swoich ubranek, a niektóre zostały im założone zaledwie raz czy dwa. Zazwyczaj też dziecko tak często się brudzi, że musi być przebierane kilka razy dziennie, a więc ważniejsze jest to, żeby ubranko było czyste, a nie zaś to, jaki ma kolor, fason czy nadruk.

Tak zwane „schody” zaczynają się już w przedszkolu. Wtedy dzieci stają się coraz bardziej świadome tego co naszą i jak to ma wyglądać. Zaczynają oglądać telewizję, podpatrują starsze rodzeństwo czy kolegów i koleżanki w przedszkolu. Mamy już nie mają zupełnej swobody jeśli chodzi o ubieranie dzieci. Muszą liczyć się ze zdaniem i sugestiami maluchów, bo inaczej dzieciom jest bardzo przykro. Tak to już niestety jest, że nasz świat generuje zainteresowanie takim zagadnieniem, jak moda już na wczesnym etapie rozwoju. Nie ma co więc walczyć z dziećmi, ale pozwolić im na trochę swobody, kreatywności i radości.

Z pewnością po latach będą nam za to wdzięczne, albo wręcz przeciwnie, nie będą mogły patrzeć na swoje zdjęcia z dzieciństwa.

pieszy.omijanie-korkow.com.pl