Jakie wybrać okna do mieszkania w bloku?

Oknoplast Kraków https://beclever.eu/

Mieszkasz w bloku i planujesz wymianę okien? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy zakupie, by wybrać okna o odpowiednich parametrach technicznych, a także o wysokiej estetyce.

Jakość wykonania to podstawa

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze okien jest jakość ich wykonania. Solidnie wykonana stolarka to bez wątpienia podstawa, która gwarantuje bezawaryjne użytkowanie przez wiele lat. Musimy mieć pewność, że wybrane okna plastikowe posłużą nam na długo.

Dobrej jakości komponenty to jednak nie wszystko. By okna były solidnie niezbędny jest także dobry renomowany producent i obeznani w swoich fachu montażyści. Każde zakupione okna powinny być też objęte gwarancją.

Energooszczędność równie ważna

Dobór okien do naszego mieszkania w bloku wpływa także na rachunki, które będziemy płacić za ogrzewanie.

Niemalże każde mieszkanie rozliczane jest za faktyczne zużycie energii, w związku z czym trzeba uwzględnić kwestię energooszczędności wybranych okien PVC. Słabe parametry cieplne okien i zły montaż przyczynia się do strat ciepła w mieszkaniu. Jeśli szczególnie zależy nam na tego typu oszczędnościach, postawmy na innowacyjne okna energooszczędne, które nie dopuszczą do naruszenia naszego domowego budżetu. Oczywiście zwykłe, klasyczne okna PCV, właściwie zamontowane, również będą stanowiły doskonałą barierę przed zimnem i spełniały wszystkie obecne wymogi prawa budowlanego.

Inne istotne parametry okien

Są jeszcze inne kwestie, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru okien do mieszkania w bloku. Jednym z istotnych parametrów jest Uw – współczynnik przenikania ciepła. Bardzo ważny, gdy zależy nam na oszczędnościach związanych z ogrzewaniem. Pod uwagę weźmy również współczynnik wodoszczelności i odporności na wiatr, co jest szczególnie istotne, gdy mieszkamy na wyższych piętrach, gdzie działanie czynników atmosferycznych jest znacznie bardziej odczuwalne.

Nie zapomnijmy także o współczynniku przenikania światła oraz dźwiękoszczelności (Rw). Ten ostatni ma szczególne znaczenie, gdy mieszkamy w centrum czy w pobliżu głównej ulicy.

Okna o zwiększonym bezpieczeństwie

Jeśli nasze mieszkanie w bloku znajduje się na parterze, warto wybrać okna o zwiększonym bezpieczeństwie, czyli takie z hartowanymi szybami i właściwym okuciem. W przypadku zamieszkiwania wyższych pięter wraz z dziećmi, najlepiej wybrać takie okna, które pozwalają na montaż klamek z kluczykami, by dzieci nie miały możliwości ich samodzielnego otwarcia.

www.nosniki.net