Jesienna pora, czyli jakich zabiegów kosmetycznych nie wolno sobie oszczędzić

www.teatrpolonistyki-uw.pl www.bassetlandia.pl

Jesień to bardzo szczególny czas, który nie działa korzystnie na skórę. Bowiem wszystko za zasługą okresu przejściowego pomiędzy latem, a chłodniejszymi dniami. Jak wiadomo, w ciągu lata – skóra narażona jest na stałe działanie promieni słonecznych, jest więc nieco przesuszona i zmaga się z innymi dolegliwościami: przebarwienia, plamy. Jak przychodzi jesień, skóra z kolei zmaga się z innymi czynnikami: mocne wiatry, deszcz, pierwszy kontakt z ogrzewanymi pomieszczeniami. To wszystko sprawia, że szczególnie w tym czasie wymaga specjalnego traktowania. Zdecydowanie się na szereg zabiegów kosmetycznych to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją cerę w efektywny sposób. Oto lista zabiegów o których nie wolno zapomnieć jesienną porą:

  • Depilacja laserowa to zabieg, który głównie kojarzy się z latem. Krótkie spódnice, zwiewne sukienki i szorty – to dla nich przecież goli się nogi.

    Niestety, wiele osób zapomina, że głównym przeciwskazaniem depilacji laserowej jest właśnie słońce. Wykonywanie takich zabiegów na opalonej skórze może doprowadzić do niebezpiecznych poparzeń. Co więcej, skóra po zabiegu powinna unikać słońca – a jesień to idealny czas, który temu sprzyja;

  • Mikrodermabrazja to kolejny rodzaj zabiegu kosmetycznego na twarz, który warto wykonać szczególnie w okresie jesiennym. Podobnie jak w depilacji laserowej – skóra po zabiegu nie może być narażona na nadmierne oddziaływanie słońca. Mikrodermabrazja to zabieg, dzięki któremu usuwany jest cały martwy naskórek, wszystkie zabrudzenia i zanieczyszczenia. Odbywa się to za pomocą specjalnie zaprojektowanych głowic. W efekcie twarz staje się dużo gładsza i delikatniejsza.

.