srzednicki Postęp

Kim jest Yennefer?

Warrior Chairs Sp. z o.o.

Yennefer znana jest przede wszystkim jako ukochana Geralta. Zgodnie z pierwowzorem Yennefer miała aż 94 lata, jednak młody wygląd zawdzięczała magii. Czarodziejka nosiła obsydianową gwiazdę, która stanowiła jej amulet. Yennefer brała czynny udział w bitwie na Wzgórzu Sodden. Podczas walki została oślepiona, jednak na skutek magii na nowo odzyskała wzrok.

Yennefer nie mogła mieć dzieci, dlatego traktowała Ciri jak rodzoną córkę. Yennefer była piękną czarodziejką, jednak swój wygląd zawdzięczała magii. Początkowo ukochana Geralta przedstawiana była jako garbuska. Dopiero później zyskała piękny wygląd. Miała piękne, kruczoczarne włosy, a także szczupłą sylwetkę.

Ubierała się niemal wyłącznie na biało i czarno. Postać Yennefer w grze pojawia się dość rzadko. Najwięcej informacji na jej temat udaje się uzyskać dopiero w drugiej części gry. Wówczas gracz stopniowo dowiaduje się na temat ostatnich losów Yennefer. Ukochana Wiedźmina została porwana przez Dziki Gon.

Ponadto, podobnie jak Geralt, cierpi na utratę pamięci. Wiedźmin dowiadując się o uwięzieniu Yennefer decyduje się oddać duszę złemu królowi. Dzięki temu Yennefer miała odzyskać wolność. W późniejszym czasie o czarodziejce wiemy tyle, że została schwytana przez tajne służby. Postać Yennefer odegrała ważną rolę w poszczególnych losach Geralta.

Yennefer przyjaźniła się także z Triss Merigold. Na jej temat wiemy również to, że należała do loży czarodziejek, jednakże chcąc odszukać Ciri zrezygnowała z pełnienia ważnej funkcji.