Koszule weekendowe

www.kukania.com.pl garnitury męskie duże rozmiary

Mężczyzna bez koszuli to zjawisko dziwne, bo elegancki i stylowy pan powinien takowe nosić. Na tym gruncie zrodził się nawet termin „koszula weekendowa”, choć nie należy traktować go zbyt dosłownie. Pod tym pojęciem kryją się po prostu koszule w proste, ale dość wyraziste wzory. Typowa koszula zaliczana do tego nurtu jest wykonana z białej tkaniny bawełnianej, którą pokrywa kolorowa krata.

Pojawia się czerwień, zieleń, różne odcienie niebieskiego. Eleganckie koszule damskie do biura doskonale pasują do jeansów, szortów, a nawet do garnituru. Występują najczęściej w wariantach z krótkim rękawem, choć nie jest to warunek. Jeśli chcemy ubrać taką nieco swobodniejszą koszulę pod marynarkę, lepiej będzie sięgnąć po dłuższy rękaw.

Generalnie ideą koszuli weekendowej jest to, abyśmy dobrze się w niej czuli. Powinna być lekka, wykonana z cienkiej bawełny. Mile widziana jest również domieszka lnu, dzięki której cyrkulacja powietrza latem jest jeszcze lepsza. Dobrej jakości koszulę weekendową można kupić za niewielkie pieniądze nawet na targowisku lub w supermarkecie.