Kung – fu

Wśród sportów, bardzo dużą popularnością cieszą się różnorodne sztuki walki. Jeden z ich rodzajów, kung – fu, jest trenowane właściwie na całym świecie.

Jako chińska dyscyplina, zyskała rozgłos w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia dzięki Bruce’owi Lee. Wiąże się ona z długimi i intensywnymi treningami, które mogą jednak w pozytywny sposób wpływać na zdrowie ćwiczącego.

Ci, którzy regularnie trenują, mogą liczyć na skuteczne rozciągnięcie swojego ciała. Dzięki temu udaje się spalić bardzo duże ilości kalorii i odzyskać sprawność fizyczną, a także ukształtować mięśnie.

Zwiększają się również pokłady siły, ponieważ poszczególne partie mięśni ulegają wzmocnieniu. Oczywiście, podobnie jak wszystkie tego typu sporty, kung – fu poprawia koordynację ruchów i poczucie równowagi.

W tej sztuce walki bardzo liczy się odpowiednia rozgrzewka. Jeśli przed rozpoczęciem właściwego treningu nie wykona się odpowiednich ćwiczeń rozciągających, może dojść do poważnych kontuzji, które mogą na długi czas wyłączyć daną osobę z uprawiania tego sportu.