Moda dla dziewcząt z sąsiedztwa

https://bezpieczenstwo-bhp.pl/trzewiki-robocze/2108-podnoski-metalowe-br-toe-rs.html https://unhuman.pl/pol_m_MESKIE_SPODNIE_DRESOWE-653.html

Moda lat osiemdziesiątych dosyć powszechnie uznawana jest za wyjątkowo kiczowatą. Większość ubrań była kolorowa, a zestawiane razem dość silnie ze sobą kontrastowały. Charakterystyczne były również kroje poszczególnych strojów. Kobiety sukcesu wkładały marynarki z silnie wypchanymi ramionami.

Ciekawe były jednak również te ubrania, które kobiety wkładały na co dzień. Przeciętna dziewczyna z sąsiedztwa bardzo chętnie zakładała obszerny i długi, czasami sięgający nawet kolan sweter. W wielu przypadkach był ręcznie robiony, gdyż podobnie jak w latach siedemdziesiątych, wiele tkanin i gotowych ubrań nadal było trudno dostępnych, a te możliwe do zdobycie nie powalały swoją jakością. Można założyć, że długość strojów miała nie lada znaczenie, bo dużym powodzeniem cieszyły się również rozmaite tuniki.

Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nie cały strój był tak szeroki. Dodatkiem do swetrów czy tunik były przede wszystkim legginsy. W ten sposób dodatkowo podkreślano sylwetkę, która w tamtych czasach była uznawana za ideał piękna. Cechowały ją przede wszystkim wydatne ramiona, które miały być szersze od bioder.

www.klo.sosnowiec.pl