Moda na różnym etapie naszego życia

sukienki polskiej firmy Czy sukienka na wesele może być czerwona?

W dorosłym życiu bardzo często zwracamy uwagę na modę. Wiemy co się nosi, a czego się nie nosi, śledzimy mniej lub bardziej intensywnie trendy, aby wyglądać raczej modnie. Mamy inne stroje do pracy, a inne na specjalne okazje. Wiemy w jakim ubraniu powinno się uprawiać sport, a jakie zakłada się do teatru. Wszystkiego tego nauczyliśmy się zazwyczaj w dzieciństwie. Dziś dzieci już coraz wcześniej zaczynają się interesować modą i coraz bardziej świadomie wybierają co i kiedy noszą.

Okazuje się, że ich dziecięca wyobraźnia bardzo często temu sprzyja. Są otwarte na takie modowe zestawienia, na które niejeden dorosły nigdy by nie wpadł. Nam przecież wmawiano, że niełączy się pasków z kratką, a tym bardziej kratki z kwiatkami, a dzieciom to w ogóle nie przeszkadza. Dorosła moda jest często stonowana, utrzymana w spokojnych kolorach, czerniach, szarościach, granatach. Dziecięca zaś jest kolorowa, odważna, pełna blasku i niesamowitych rozwiązań. Dzieci mogą sobie pozwolić na o wiele więcej niż dorośli, dlatego dziecięca moda różni się od mody przeznaczonej dla rodziców.

To bardzo dobrze, bowiem dzieciństwo jest tylko raz w życiu. Warto więc przeżyć je kolorowo, radośnie, przyjemnie. A ładne, różnobarwne ubranka mogą być takim dobrym manifestem ciekawego dzieciństwa. Warto więc, aby rodzice słuchali swoich dzieci, nie zabraniali im ubierać się tak, jak chcą. Na poważne, stonowane ubrania pprzyjdzie czas jeszcze w dorosłym życiu. Nie ma się do czego śpieszyć.