srzednicki Postęp

Nie tylko kwiaty we włosach

plecaki vansa sprzedaż hurtowa biustonosze push up sklep

Moda lat siedemdziesiątych ma wiele charakterystycznych cech. Pasiaste spodnie, własnoręcznie przyozdabiane kwiatowymi motywami dżinsy czy kamizelki z frędzlami to tylko niektóre z elementów, które wyróżniają styl hipisów na tle innych.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że niemal każda epoka cechowała się również wyjątkowymi trendami w dziedzinie fryzur i makijażu. Obowiązkowym elementem wyglądu każdego hipisa były długie włosy.

Co więcej, ta prawidłowość dotyczyła przedstawicieli obydwóch płci. Włosy często stanowiły swoisty manifest w dążeniu do wolności, więc bardzo chętnie noszono je naturalnie rozpuszczone.

Niejednokrotnie przyozdabiano je przy użyciu kolorowych dodatków, na przykład kwiatów czy imponujących piór, jednak raczej nie praktykowano układania wyszukanych fryzur. W dobrym guście było posiadanie bujnych loków lub noszenie tapirów.

Makijaż kobiet z lat siedemdziesiątych również miał wyrażać brak skrępowania jakimikolwiek konwenansami. Malowano się w sposób bardzo ostry i wyrazisty.

Nikogo nie dziwiły również techniki znacznie wykraczające poza ramy współcześnie znanego nam makijażu, jak na przykład malowanie na twarzach rozmaitych wzorów.