Nie tylko kwiaty we włosach

alkoholizm terapia lublin

Moda lat siedemdziesiątych ma wiele charakterystycznych cech. Pasiaste spodnie, własnoręcznie przyozdabiane kwiatowymi motywami dżinsy czy kamizelki z frędzlami to tylko niektóre z elementów, które wyróżniają styl hipisów na tle innych.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na fakt, że niemal każda epoka cechowała się również wyjątkowymi trendami w dziedzinie fryzur i makijażu. Obowiązkowym elementem wyglądu każdego hipisa były długie włosy.

Co więcej, ta prawidłowość dotyczyła przedstawicieli obydwóch płci. Włosy często stanowiły swoisty manifest w dążeniu do wolności, więc bardzo chętnie noszono je naturalnie rozpuszczone.

Niejednokrotnie przyozdabiano je przy użyciu kolorowych dodatków, na przykład kwiatów czy imponujących piór, jednak raczej nie praktykowano układania wyszukanych fryzur. W dobrym guście było posiadanie bujnych loków lub noszenie tapirów.

Makijaż kobiet z lat siedemdziesiątych również miał wyrażać brak skrępowania jakimikolwiek konwenansami. Malowano się w sposób bardzo ostry i wyrazisty.

Nikogo nie dziwiły również techniki znacznie wykraczające poza ramy współcześnie znanego nam makijażu, jak na przykład malowanie na twarzach rozmaitych wzorów.