Nieśmiertelne polo

www.galeriaprzydasie.org marynarki męskie duże rozmiary

Bardzo cenionym i ciekawym przykładem męskiego stroju, który wszedł do nurtu klasyki jest koszulka polo Armani. Początkowo była ona bardzo rozpowszechniona w krajach anglosaskich – w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych. Ma ona jednak właśnie brytyjskie korzenie. Nazwa nie jest przypadkowa – wpierw nosili ją członkowie drużyn grających w polo oraz krykieta.

Jakiś czas później jej atuty docenili również tenisiści. W pewnym sensie stała się ona jednym z symboli kortowej elegancji. Typowa polówka to koszulka z krótkim rękawem, dość mocno przypominająca T-shirt. Różni się jednak kołnierzykiem ze stójką i guzikami zapinanymi pod szyją (zwykle są trzy).

Dużą zaletą polo jest jego uniwersalność. To elegantsza wersja „zwykłej” koszulki z krótkim rękawkiem, która jest świetna latem, jeśli jesteśmy w oficjalnej lub półoficjalnej sytuacji. Oczywiście można nosić ją w każdej sytuacji. W pewnym momencie stała się bardzo popularna wśród członków subkultur młodzieżowych w Anglii – modsów oraz skinheadów.

Stanowi też istotny element stylu football casual.