Nowoczesne dekoracje okien

https://www.drzwi-producent.pl/oscieznice-drewniane/ ławki piknikowe do ogródków piwnych

W nowoczesnych domach i mieszkaniach coraz rzadziej możemy spotkać firanki w oknach. O ile te proste i wykonane z lekkich materiałów dość ładnie prezentują się we wnętrzach, o tyle ciężkie firany wykonane z grubego materiału odchodzą do lamusa. Ale nawet same ramy okienne można dość ciekawie zaaranżować. Do dekoracji warto wykorzystać panele okienne, kwiaty doniczkowe i wiszące ozdoby. Poniżej znajdziesz pomysły na ciekawą aranżację okien pozbawionych klasycznych firanek.

Zasłony, rolety i żaluzje zamiast firanek

Rezygnacja z firan wcale nie musi równać się rezygnacji z zasłon! A wręcz przeciwnie. Jeśli chcemy zyskać na prywatności, szczególnie wieczorami i nocą, warto zamontować wybranego typu zasłony. Mogą być to tradycyjne zasłony montowane na karniszu lub szynie okiennej, ciężkie kotary lub jasne i lekkie zasłonki. Bardzo modne ostatnio stały się zasłonki z wzorami florystycznymi – liśćmi monstery lub palmy. Zasłony z soczyście zielonymi wzorami z pewnością ożywią każde wnętrze! Jeśli nad naszymi oknami nie ma żadnego karnisza, to można zamontować w nich rolety rzymskie lub wykonane z naturalnych materiałów żaluzje (bambusowe, drewniane, lniane lub z trawy morskiej). Na topie są również rolety z pomponami i frędzlami, które sprawdzą się w domach w stylu boho.

Zasłony, żaluzje lub rolety zapewnią nam prywatność, ale i ulgę w przypadku nadmiernego nasłonecznienia.

Panele okienne dla amatorów oryginalnych rozwiązań

Panele okienne to gratka dla zwolenników nietypowych rozwiązań. Zwane są także ekranami okiennymi i będą świetną alternatywą dla klasycznych firanek. Zyskują coraz większą popularność, dlatego warto się nimi zainteresować. Panele okienne wykonane są z pasów tkaniny i zawieszone na karniszu. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się cienki i przepuszczający światło materiał. W przeciwieństwie do firanek, panele okienne będą zakrywać jedynie część przeszklenia okna u góry. Na rynku dostępne są panele o przeróżnym stylu, długości, kolorze i materiale wykonania.

Co jeszcze można wykorzystać do dekoracji okna?

Miłośnicy roślin swoje okazy mogą ustawić na okiennych parapetach. Rośliny w ozdobnych doniczkach to prosty i szybki sposób na piękne okienne dekoracje. Warto pomyśleć także o wiszących dekoracjach, takich jak tasiemki zakończone koralikami czy kulkami.

www.bicykl.kolobrzeg.pl