Po co gra się w gry komputerowe?

https://warriorchairs.com/pl/product-category/monster/

Gry komputerowe – po co właściwe się w nie gra? Przemysł gier jest bardzo szeroko rozwinięty, gry dotyczą wielu dziedzin rozpoczynając od strategicznych z działy motoryzacji, architektury czy historii poprzez gałęzie gastronomiczne, modowe i wojenne. Rocznie gracze wydaje miliony dolarów na ulubione gry, z niecierpliwością oczekują premiery a firmy produkujące gry prześcigają się w pomysłach. Gry tworzy się np. na podstawie ulubionych filmów czy bajek.

Ale po co? Głównym zadaniem gier komputerowych jest dostarczanie graczom rozrywki. Każdy ma jakieś hobby – jedni relaksują się oglądając telewizję, inni czytając, następni uprawiając sport a jeszcze inni grając w gry komputerowe. Pozycje edukacyjne wykorzystuje się w szkołach, a także rodzice wybierają je celowo dla dzieci w celu połączenia zabawy z nauką. Gry komputerowe wykorzystuje się także w wojskach, aby przygotować żołnierzy do różnych misji czy wypraw.

Także w pracach, gdzie wymaga się logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz refleksu poleca się pracownikom gry komputerowe.