Pokonaj potwory!

W grach z gatunku RPG, często chodzi o pokonywanie nieziemskich stworów, które w wyniku mutacji lub czarów przeobraziły się w upiorne kreatury. Dawniej gry te pod kątem grafiki przypominały grę planszową w 2D. Obecnie wraz z rozwojem grafiki 3D i technologiami dodającymi grafice realizmu, możemy cieszyć się dokładniejszą i bardziej realistyczną scenografią.

W wielu przypadkach mamy także możliwość zmiany kamery i obserwowania poczynań naszego bohatera z różnych ujęć i perspektyw, co niewątpliwie dodaje jej uroku. Warto wspomnieć, iż jedną z najlepszych gier RPG (czyli Role Playing Game) jest właśnie Wiedźmin. Obecnie trwają przygotowania do premiery trzeciej odsłony tej kultowej gry.

Istotnym atutem gry jest jej fabuła, na którą w Wiedźminie nie możemy narzekać. Wiedźmin stanowił inspirację nie tylko do stworzenia gry, ale nawet powstała ekranizacja pod tym tytułem. Trzeba jednak pamiętać, że o ile książka jest dość mocno powiązana z filmem, o tyle gra jest niezależna pod kątem fabuły od literatury Sapkowskiego.

W trakcie prac nad grą, autor Wiedźmina bowiem tylko pomagał w tworzeniu początkowego scenariusza gry, a dalsze prace nad grą odbywały się bez konsultacji z Andrzejem Sapkowskim. Trzecia część Wiedźmina to prawdopodobnie ostatnia okazja do walki z potworami, ponieważ zgodnie z założeniami Wiedźmin: Dziki Gon ma zakończyć trylogię. Zapowiedzi i nagrody zdobyte na targach gier wideo zwiastują naprawdę fantastyczną grę.

Dodatkowo wydana zostanie ona na konsole PlayStation i Xbox.