srzednicki Postęp

Przyjemność a nie obowiązek

Dla każdego rodzica spędzanie czasu ze swoimi dziećmi powinno być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Oczywiście, niekoniecznie musimy przepadać za wszystkim tym, co lubi nasza pociecha, jednak z pewnością uda nam się znaleźć przynajmniej kilka rodzajów aktywności, które będą sprawiały przyjemność wszystkim członkom rodziny. Dorosłemu człowiekowi raczej nie wypada, a przynajmniej utarło się, że nie wypada, bawić się kolejkami czy też budować zamki z klocków.

Nie oznacza to jednak, że takie czynności nie mogą sprawiać mu przyjemności. Kiedy w naszej rodzinie pojawia się dziecko i dorasta do wieku, w którym właśnie takie aktywności zaczynają je interesować, to możemy wspólnie z nim się bawić, nie narażając się przy tym na szydercze uśmiechy innych. Zdaje się, że wielu rodziców pasjonuje się tego typu zabawami niemal w takim samym stopniu, jak ich pociechy.

Nie ma się zresztą czemu dziwić, no bo przecież w każdym z nas jest trochę dziecka. Sporą frajdę mogą nam również sprawiać rodzinne mecze piłkarskie, wycieczki rowerowe, wędkowanie czy nawet granie w gry komputerowe. Musimy jednak zawsze mieć na uwadze to, żeby również dziecko dobrze się bawiło podczas naszych wspólnych harców.

Oczywiście, w różnym wieku ludzie preferują różne rozrywki. Są jednak takie rodzaje aktywności, które łączą pokolenia i jest ich naprawdę całkiem sporo. Dziecko możemy na przykład zarazić zamiłowaniem do szachów czy też samochodów, jeśli akurat te rzeczy nas pasjonują.

Naprawdę, spędzanie czasu z dziećmi nie musi być dla nas tylko obowiązkiem.

urazy.cywilizacja.com.pl