Traveller’s Tales

Studio Traveller’s Tales zostało założone w jednym z brytyjskich miast w 1989 roku. Obecnie jest ono częścią TT Games. Najbardziej rozpoznawalną grą jest seria LEGO. Ponadto firma specjalizuje się w produkcji gier w oparciu o fabuły filmowe. Produkcje Traveller’s Tales skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale nie tylko.

Jedną z takich gier jest gra Nemo, która bezpośrednio nawiązuje fabułą do filmu animowanego o tym samym tytule. Grę można zaliczyć do zręcznościowych, w której nie brakuje licznych przygód. Gracz ma możliwość wcielenia się w jedną z trzech proponowanych postaci. Również gra W.I.

T.C.H. powstała w oparciu o popularną serię komiksów. I w tym przypadku gracz wciela się w jedną z wojowniczek i ma do wykonania zadania o różnym stopniu trudności.

Dla młodzieży propozycją Traveller’s Tales jest seria Opowieści z Narnii, która łączy w sobie elementy przygodowe oraz strategiczne. Seria gier LEGO skierowana jest przede wszystkim do młodych odbiorców. Pierwszą grą tego typu była LEGO Star Wars. Fabuła i miejsce akcji zostały wiernie odwzorowane ze słynnego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wszystkie postacie i miejsca zostały utworzone z klocków LEGO.

W seriach gier LEGO znajdziemy także przygody Indiana Jonesa, Batmana, a nawet Harry’ego Pottera. Nie brakuje również nawiązań do znanych filmów, takich jak Piraci z Karaibów czy Władca Pierścieni. Z kolei w 2014 roku producenci zapowiadają premierę gry Lego Hobbit. Do innych produkcji firmy należy zaliczyć m.in.

F1 Grand Prix czy Spy Hunter.