Zabiegi kosmetyczne – depilacja cukrowa

www.auraled.pl Najbardziej odpowiednia sukienka na wesele to taka w której będzie Ci wygodnie

Zabieg depilacji nie należy do najprzyjemniejszych, ale zapewnia utrzymanie urody na wysokim poziomie. Wiedza o tym kobiety od niepamiętnych czasów. Dlatego obecnie mamy szereg środków służących do usuwania niepożądanych włosów. Jednym z bardziej naturalnych zabiegów kosmetycznych prowadzących do usunięcia niechcianego owłosienia jest depilacja za pomocą pasty cukrowej.


Usuwanie włosów słodkim cukrem jest możliwe

Używanie roztopionego cukru w postaci karmelu to metoda, która pojawiła się na Zachodzie dzięki Arabkom. Mieszkanki Bliskiego Wschodu od tysięcy lat stosowały ją by troszczyć się o swoją urodę w skuteczny i ekonomiczny sposób. Nie trzeba korzystać z usług gabinetów kosmetycznych by wykonać ten specjalny zabieg. Można przeprowadzić go zupełnie samodzielnie w zaciszu domu.

Wystarczy zaopatrzyć się w cukier i sok z cytryny, a następnie stworzyć z tych składników odpowiednią maź. Nakłada się ją na owłosione partie ciała i bardzo szybko zrywa za pomocą np. kawałka płótna lub materiału. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się nawet do trzech tygodni i nie powstają na niej żadne zaczerwieniania lub inne nieestetyczne wypryski.

To świetne rozwiązanie dla osób cierpiących na równego rodzaju alergie skórne. Warto jednak wspomnieć, że oprócz zalet pojawiają się również niezadawalające skutki depilacji za pomocą pasty cukrowej. Wśród nich znajduje się możliwość wybielenia skóry, w miejscach nakładania pasty. Dzieje się tak na skutek działania składników znajdujących się w soku z cytryny.

Kolejnym minusem jest odpowiednia długość włosów, które dadzą się usunąć metoda cukrową. Niestety jest to ponad 1 centymetr, więc stosowanie tej techniki na np. nogach może stać się naprawdę sporym wyzwaniem i znacznie lepiej ograniczyć się m.in.

do nieestetycznego wąsika, który również często uprzykrza kobietom codzienność. Podsumowując, kiedy zależy nam na szybkiej i skutecznej depilacji niewielkich obszarów ciała pasta jest bardzo dobrym pomysłem. Znacznie gorzej gdyby miała być cierpliwie nakładana i zrywana na większych fragmentach.