Zamiast wspólnego oglądania telewizji

Serwis Kiddyfave oferuje produkty dla dzieci

Dziecko potrzebuje bliskości rodziców nie tylko kiedy jest malutkie, ale również w późniejszych latach. Dlatego trzeba znaleźć czas i na zabawę z kilkuletnim brzdącem, i na poważne rozmowy ze zbuntowanym nastolatkiem. Czasami trzeba dziecku w czymś pomóc, a czasami wysłuchać jego opowieści i udzielić mu rady. Warto także zastanowić się o aktywności także poza domem np. zapisując dziecko do szkoła baletowa poznań

Poza tym, warto starać się kreatywnie i wesoło spędzać czas w gronie rodzinnym. Dzięki temu więzi rodzinne stają się silniejsze, a my zażywamy dodatkowej rozrywki. Często można spotkać sytuację, w której w sobotnie popołudnie cała rodzina przesiaduje wspólnie przed ekranem telewizora i tylko kłuci się o pilota.

Oczywiście, czasami może być to nawet przyjemne, jednak zdaje się, że taka forma spędzania wolnego czasu powinna być raczej ostatecznością. Z pewnością, jesteśmy w stanie wymyślić dużo ciekawsze zajęcia, podczas których będziemy się lepiej bawić, odpoczywać oraz integrować się w gronie rodzinnym. Warto pytać dzieci, na co mają ochotę i jakiego rodzaju aktywności ich interesują.

Kto wie, może właśnie one wymyślą ciekawe alternatywy na wartościowe spędzenie sobotniego popołudnia. Jeśli jest zima, a za oknem leży śnieg, to można wybrać się wspólnie na łyżwy albo, jeśli rodzice mają do siebie sporo dystansu, na sanki. W letnie dni czas warto spędzać na łonie przyrody oraz nad wodą.

Można rozpalić sobie grilla albo też zrobić ognisko. Pamiętajmy jednak o tym, żeby chociaż część czasu spędzać bardziej aktywnie, na przykład na graniu w piłkę czy jeżdżeniu na rowerach.