Medycyna naturalna – źródła zatruć organizmu i sposoby detoksykacji.

Człowiek cały czas jest narażony na intoksykacje, czyli zatrucie organizmu przez czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. Warto być ich świadomym, by skutecznie niwelować prawdopodobieństwo wystąpienia zatrucia. Nie wszystkie mają źródła tak oczywiste jakby mogło się wydawać. Medycyna niekonwencjonalna stawiająca na naturalne metody przywracania prawidłowego funkcjonowania ciała i zmysłów ma również rozwiązania przynoszące ulgę w zatruciach. Ich stosowanie może okazać się skuteczniejsze niż medykamenty, choć często łączy się metody leczenia współczesnej medycyny z naturalnymi.

Czynniki indoksykacyjne i sposoby naturalnego oczyszczania organizmu

Warto zastanowić się, co z otoczenia zewnętrznego negatywnie wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wśród najczęściej wskazywanych szkodliwych substancji znajdują się chemiczne składniki, które dostają się do ludzkiego organizmu przez układ pokarmowy. Ponieważ w żywności przetworzonej, po jaką chętnie i często sięgamy producenci umieszczają ich bardzo dużą ilość. Inną drogą docierania do organizmu substancji zatruwających jest skóra. Nakładając różnego rodzaju kremy, żele, balsamy i korzystając z dezodorantów lub perfum powodujemy, że przez naskórek do ciała docierają bez najmniejszego problemu szkodliwe substancje.

Podobnie w przypadku układu oddechowego i obciążeń wziewnych. Bardzo mocne stężenie dwutlenku węgla w powietrzu budzi obecnie niepokój. Nie bez powodu w większych miastach można spotkać się z praktyką noszenia specjalnych maseczek. Wszelkie detergenty używane na co dzień w domach i innych miejscach naszego przebywania także działają negatywnie. Należy również spojrzeć w głąb swojego organizmu, gdzie niedobory enzymów trawiennych, zaburzenia równowagi mikroflory jelitowej oraz obecność wolnych rodników i stresu przyczyniają się do intoksykacji. Jak jej zapobiegać? Rozwiązaniem jest detoksykacja. Jedną z naturalnych metod jest kilkudniowa głodówka, którą należy przeprowadzać pod czujnym okiem specjalisty. Również picie odpowiedniej dawki ziół takich jak np. czystek, pokrzywa lub napar z liści brzozy pomagają ciału samodzielnie się oczyścić. Korzystanie z sauny tez jest naturalną metodą detoksykacji, która przynosi ulgę.