Sporo osób korzysta z medycyny naturalnej

Od lat zdania na temat medycyny naturalnej są podzielona. Ma ona swoich zwolenników i przeciwników, którzy nieustannie się spierają, czy taka medycyna faktycznie może pomóc, czy jednak jej stosowanie bardziej szkodzi, zwłaszcza jeśli jednocześnie leczymy się medycyną konwencjonalną. Nic więc dziwnego, że są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez medycyny naturalnej i tacy, którzy zarzekają się, że nigdy nie skorzystają z tego, co ona proponuje. Nie mniej, warto znać podstawowe pojęcia związane z tą medycyną, tak abyśmy wiedzieli o co chodzi i na jakiej podstawie oddziałuje ona na nasze ciało.

Może się wówczas okazać, że jednak się nią zainteresujemy i nawet jeśli nie będziemy chcieli skorzystać z tego co ona oferuje, to przynajmniej chociaż w teorii będziemy wiedzieli o czym mowa.

Te najbardziej znane

Oczywiście tak jak w każdym innym przypadku, również w medycynie naturalnej mamy takie określenia, które kojarzy praktycznie każdy i takie, o których wiedzą tylko nieliczni, którzy faktycznie interesują się tym zagadnieniem. To oznacza, że powinniśmy dokładnie przyjrzeć się tym wszystkim propozycjom i przekonać się, że medycyna naturalna jest znacznie bardziej rozbudowana, niż mogliśmy początkowo sądzić. Najbardziej znane metody stosowane w medycynie naturalnej, to oczywiście akupresura czyli nakłuwanie odpowiednich miejsc igiełkami, akupunktura – uciskanie odpowiednich miejsc, aromaterapia czyli leczenie zapachami i homeopatia, a więc stosowanie roztworów wodnych różnych substancji.

Ale tak naprawdę to nie są jedyne rozwiązania, które możemy tutaj zastosować. To oznacza, że powinniśmy dowiedzieć się także o tych mniej stosowanych metodach, bo tylko wówczas będziemy mieli całkowitą pewność, że faktycznie wybierzemy to, co okaże się być dla nas najlepsze.

Coś mniej znanego

Warto wiedzieć, że w zakres medycyny naturalnej wchodzi jeszcze leczenie kolorowym światłem, a więc koloroterapia, produktami pochodzącymi od pszczół czyli apiterapia, leczenie minerałami czyli litoterapia, czy ortoterapia, która wykorzystuje możliwości samoleczenia się organizmu. Świat medycyny naturalnej jest naprawdę mocno rozbudowany, dodatkowo korzysta on z wiedzy o ludzkim organizmie i o działaniu naturalnych produktów, które można wykorzystać w leczeniu wielu schorzeń.

Może się okazać, że czasami nie będzie trzeba się faszerować ogromną ilością leków, aby pomóc sobie w sytuacji, gdy pojawia się ból. Może wystarczy, że zastosujemy akupresurę, albo sięgniemy po odpowiedni zapach, który będziemy wdychać przez określony czas? Jest wiele różnych opracowań na temat medycyny naturalnej, a to oznacza, że powinniśmy spróbować jak największej ich ilości. Tylko wtedy będziemy w stanie z pełną świadomością określić, co nam pomogło i co powinniśmy stosować kolejnym razem, kiedy pojawi się ból. Oczywiście najlepiej spotkać się tutaj ze specjalistą w tej dziedzinie, który wszystko dokładnie nam wyjaśni i rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.

www.rrd.org.pl