Zabiegi kosmetyczne – azjatycka metoda oczyszczania twarzy.

makijaż permanentny brwi Poznań

Azjatki potrafią zadbać o zachowanie swojej urody w bardzo dobrym stanie nawet z upływem lat. Jednym z sekretów jest prawidłowe przeprowadzanie oczyszczania twarzy za pomocą olejków naturalnych. Należy je doprać prawidłowo do typu cery, by działały skutecznie ujędrniając, nawilżając, a także chroniąc przed niechcianymi zmarszczkami.

Kilka słów o azjatyckim OCM

Oczyszczając skórę twarzy za pomocą naturalnych olejków należy stosować je w rozsądnej ilości. Czyli nie zbyt dużo, ale także nie za mało. Przed naniesieniem substancji na skórę należy zwilżyć ją woda. Potem dopiero przechodzi się do nakładania olejku i jego wmasowania.

Masowanie to trwa tak długo, aż poprzez olej nie zostaną usunięte wcześniej nałożone kosmetyki np. podkład zapychający pory. Po zakończeniu nie istnieje wskazanie przecierania naskórka tonikiem, ponieważ nie występuje ryzyko wysuszenia skóry. Cera tłusta, sucha, mieszana, trądzikowa z tendencjami do wyprysków, a także dojrzała i naczynkowa wymagają używania odmiennych typów olejków. Jedynym wspólnym dla nich wszystkich olejem, który warto od czasu do czasu dodać jest popularny i niezbytdrogi olej rycynowy. Znajdziemy go w każdej aptece i sklepie kosmetycznym bez najmniejszego problemu. W dobie dostępu do przeróżnych substancji kosmetycznych dobrze jest podjąć próbę powrotu do natury.

Skóra i stan zdrowia potrafi się odwdzięczyć za troskę przejawiającą się w unikaniu nadmiaru środków chemicznych. Warto nadmienić również, iż olejki do twarzy mogą być używane w codziennej pielęgnacji nie tylko po ciężkim dniu wieczorami. Dobrze sprawdzą się także każdego ranka. Jednakże nie wolno zapominać o tym, iż oczyszczanie skóry za pomocą naturalnych olejków zabiera znacznie więcej czasu niż użycie zwykłego żelu myjącego. Dlatego lepiej zaplanować sobie wykonanie tej czynności wcześniej i znacznie szybciej opuścić łóżko. Nie spotka się zapewne przeprowadzanie tego zabiegu kosmetycznego z samego rana z dużą aprobatą śpiochów. Dlatego przeważnie jest on polecany podczas wieczornej pielęgnacji.